ମୁଖ୍ୟ ଖବର

ପୋସ୍କୋ କାମରେ ସହଯୋଗ ନକରିବାକୁ ଧମକ

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍ : ଅମରନାଥ ପରିଡ଼ା

ଜଗତସିଂହପୁର, ଅକ୍ଟୋବର ୩୧(ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍) ଦୀର୍ଘଦିନର ବନ୍ଦ ପରେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ପୋସ୍କୋ ଅଞ୍ଚଳରେ ରାସ୍ତା ଓ ଗଛ କଟା କାମ ପୁଣି ଆରମ୍ଭ ପାଇଁ ଇଡ଼୍କୋ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚଳାଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କର ଦ।ବି ପୂରଣ ନହେଲେ ଏଥିରେ ଅସହଯୋଗ କରିବ ବୋଲି ମିଳିତ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ସୋମବାର ଧମକ ଦେଇଛି ।

ଛଅ ଫା ।ବି ପୂରଣ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରକଳ୍ପ କାର୍ଯ୍ୟରେ ପ୍ରଶାସନକୁ କୌଣସି ପ୍ରକାର ସହଯୋଗ କରାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି କମିଟିର ଜଣେ କର୍ମକର୍ତା କହିଛନ୍ତି ।

ଆସନ୍ତା ନଭେମ୍ବର ୩ରୁ ସଂପୃକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ରାସ୍ତା ଏବଂ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତି ନିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ଏଭଳି ଚେତାବନୀ େଇଛି ।

ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ଏବଂ ଗଛ କଟା ଆରମ୍ଭ ହେବାଦିନ ଠାରୁ ଉଭୟ ସପକ୍ଷବାୀ ଏବଂ ବିରୋଧି ସେମାନଙ୍କର ।ବି ନେଇ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ବିରୋଧ କରିଆସୁଛନ୍ତି ।

ଆସନ୍ତା ତିନି ତାରିଖରେ ଯଦି ପ୍ରଶାସନ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କିମ୍ବା ଗଛ କାଟିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରେ ତେବେ ଏହାର ପ୍ରବଳମାତ୍ରାରେ ବିରୋଧ କରାଯିବ ବୋଲି ପୋସ୍କୋ ପ୍ରତିରୋଧ ସଂଗ୍ରାମ ସମିତି ସଭାପତି ଅଭୟ ସାହୁ କହିଛନ୍ତି ।

ଦାବି ପୂରଣରେ ପ୍ରଶାସନ ବିଫଳ ହୋଇଥିବାରୁ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ସରକାର କିମ୍ବା କମ୍ପାନୀ ଯାହା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବ ଲୋକମାନେ ତାହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ବୋଲି କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ସଭାପତି ଅନାଦି ରାଉତ କହିଛନ୍ତି ।

ତେବେ ସରକାର ପ୍ରଭାବିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ଜୀବୀକା ସହ ଖେଳିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ, ତୁରନ୍ତ ସେମାନଙ୍କର ଛଅ ଦଫା ଦ।ବି ପୂରଣ କରନ୍ତୁ, କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ସଂପାଦକ ନିର୍ଭୟ ସାମନ୍ତରାୟ କହିଛନ୍ତି ।

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.