ଓଡିଶା ନ୍ୟୁଜ/ Odisha News
ଓଡିଶା ଖବରମୁଖ୍ୟ ଖବର

ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ମର୍ଯ୍ୟ।ଦ। ରକ୍ଷା ପାଇଁ ସ୍ୱାଭିମାନ ଯାତ୍ରା

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍ ସମ୍ବାଦଦାତା

ପୁରୀ, ନଭେମ୍ବର ୧୦(ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍) ଓଡ଼ିଆ ଜାତିର ଗର୍ବ ଓ ଗୌରବ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ମର୍ଯ୍ୟ।ଦ। ରକ୍ଷା ପାଇଁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ସୁରକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ସ୍ୱାଭିମାନ ଯାତ୍ରାର ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି ।

ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରୁ ଆଜ୍ଞାମାଳ ଗ୍ରହଣ ଏବଂ ସଂକୀର୍ତନ ମଣ୍ଡଳି ସହ ମନ୍ଦିର ପରିକ୍ରମା ପରେ ସାଧାରଣ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ।

ସରକାରଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ପ୍ରୀତି ଆଜି ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ଆରାଧ୍ୟ ତଥା ସ୍ୱାଭିମାନର ପ୍ରତୀକ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ସ୍ଥିତିକୁ ସଂକଟାପନ୍ନ କରିଛି, ତାଙ୍କ ମର୍ଯ୍ୟ।ଦ। ରକ୍ଷା ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଓଡ଼ିଆ ପ୍ରତିଜ୍ଞାବଦ୍ଧ ହେବାକୁ ଏହି ଅବସରରେ ଉପସ୍ଥିତ ବକ୍ତାମାନେ ଆହ୍ୱାନ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସରକାର ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଅମୃତ ମଣୋହୀ ଜମିକୁ ଉପଯୁକ୍ତ ବିନିଯୋଗ କରିବା ପରିବର୍ତେ ଏକ ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀକୁ ବିକ୍ରିକରି ସେଥିରୁ ମିଳିଥିବା ଅର୍ଥର ସୁଧରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସର୍ବାଙ୍ଗିନ ଉନ୍ନତି ତଥା ପୂଜାପାଠ କରାଯିବା, ଏହାଠାରୁ ଓଡ଼ିଆ ଜାତି ପାଇଁ ଆଉ ଅଧିକ ଲଜ୍ୟାକର ବିଷୟ ହୋଇନପାରେ ବୋଲି ସେମାନେ କହିଛନ୍ତି ।

ଏହି ସ୍ୱାଭିମାନ ଯାତ୍ରା ସମସ୍ତ ୩୦ଟି ଜିଲ୍ଲାକୁ ଯିବ ବୋଲି ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ସୁରକ୍ଷା ଅଭିଯାନର ଆବାହକ ଉମାବଲ୍ଲଭ ରଥ ଏକ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି । ଶୁକ୍ରବାର ଏହି ଯାତ୍ରା ନିଆଳି ଫୁଲନଖରା ସାଲେପୁର ଦେଇ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରେ ପହଂଚିବ ।

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍