ମୁଖ୍ୟ ଖବର

ବ୍ୟାପକ ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଭୋଟ୍ ଗ୍ରହଣ

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍ ସମ୍ବାଦଦାତା

ଉମରକୋଟ, ନଭେମ୍ବର ୩୦(ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍) ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲ୍ଲା ଉମରକୋଟ ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବୁଧବାର ସକାଳୁ କଡ଼ାସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ଭୋଟ୍ ଗ୍ରହଣ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।

ମୋଟ୍ ୧୬୨ଟି ଭୋଟଗ୍ରହଣ କେନ୍ଦ୍ରରେ ସକାଳ ଆଠଟାରୁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏହା ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ ବୋଲି ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ।

ଉମରକୋଟରେ ୫୨ ଓ ରାଇଘର ୧୧୦ ବୁଥ୍ ରହିଛି । ୬୭ଟି ବୁଥ୍ ହିଂସାପ୍ରବଣ ଥିବା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି । ସମୁଦାୟ ୧ଲକ୍ଷ ୬୫ ହଜାର ୩୭ ଭୋଟର୍ ତିନି ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ କରିବେ । ଭୋଟର୍ଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୮୩ ହଜାର ୮୩୦ ଜଣ ପୁରୁଷ ଥିବାବେଳେ ୮୧ ହଜାର ୨୦୭ ଜଣ ମହିଳା ଅଛନ୍ତି ।

ଓଡ଼ିଶା-ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାକୁ ସିଲ କରିିଆଯାଇଥିବା ବେଳେ ଉମରକୋଟ ଝରିଗାଁ-ନବରଙ୍ଗପୁର-ରାୟପୁର ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ଗାଡ଼ି ଗୁଡ଼ିକ ଯାଂଚ କରାଯାଉଛି ।

ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ଧର୍ମୁ ଗଣ୍ଡ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ବିଜେଡ଼ି ପକ୍ଷରୁ ସୁବାଷ ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଜୀତେନ୍ଦ୍ର ଗଣ୍ଡ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତା ଡ଼ିସେମ୍ବର ୪ ତାରିଖରେ ଭୋଟ୍ ଗଣତି ହେବ ।

ବିଜେଡ଼ି ବିଧାୟକ ଜଗବନ୍ଧୁ ମାଝୀଙ୍କ ହତ୍ୟା ପରେ ଏହି ଆସନ ପାଇଁ ଉପନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି ।

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍