ଓଡିଶା ନ୍ୟୁଜ/ Odisha News
ମୁଖ୍ୟ ଖବର

ସାନନ୍ଦ ପାଇଲେ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଭତ୍ତା

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍ ସମ୍ବାଦଦାତା

ବାଲେଶ୍ୱର,ଡ଼ିସେମ୍ବର୧(ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍) ମୁମ୍ବାଇ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ୨୦୦୮ର ଶିକାର ହୋଇଥବା ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲାର ସାନନ୍ଦ ତିନିବର୍ଷ ପରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଭତ୍ତା ପାଇଛନ୍ତି ।

ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ବିଭିନ୍ନ ଖବରକାଗଜରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଡ଼. ଅଖିଳ ବିହାରୀ ଓତା ତାଙ୍କୁ ଡ଼କାଇ ତାଙ୍କର ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଭତ୍ତା କରାଇବୋ ସହ ତାଙ୍କୁ ଚଳିତ ମାସ ୧୦ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କଂପାନୀରେ ଚାକିରୀ ଦିଆଯିବ ଓ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକଦୁଇଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସାହାଯ୍ୟ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଜିଲ୍ଲାପାଳ ରେଳବାଇ ବିଭାଗକୁୂ ସୁପାରିଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ତାଙ୍କ ଗୋଡ଼ରେଦୁଇଟି ଗୁଳି ବାଜିବାରୁ ସେ ଚେତାଶୂନ୍ୟ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ । ପରଦିନ ନିଜକୁ ଜେ.ଜେ.ହସପିଟାଲରେ ପାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଗୋଡ଼ର ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରା ଯାଇଥିଲା ।

କିନ୍ତୁ ସେ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିପାରି ନ ଥିଲେ । ତିନିବର୍ଷ ହେଲା ସେ ଆଶାବାଡ଼ି ଧରି ଚଲାବୁଲା କରୁଛନ୍ତି । ସେ ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ଉଭୟ ରେଳବାଇ ଓ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାର ପ୍ରତ୍ୟେକ ପଚାଶ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ସାହାଯ୍ୟ ରାଶି ଦେଇଥିଲେ ।

ସେ ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରା ଯାଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ତାହା ହୋଇପାରିନଥିଲା ।

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ,ସାନନ୍ଦଙ୍କ ଘରେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ,ବୃଦ୍ଧା ମା ଓ ଗୋଟିଏ ଚାରି ବର୍ଷର ପୁଅ ଅଛନ୍ତି । ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ଉଭୟ ମା ଓ ସ୍ତ୍ରୀଦିନ ମଜୁରିଆ ଭାବେ କାମ କରି ଘରର ଭରଣପୋଷଣ କରୁଥିଲେ ।

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ