ଓଡିଶା ଖବରମୁଖ୍ୟ ଖବର

ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ଦର୍ଶନ ସମିତିର “ନେତ ଉତ୍ସବ-୨୦୧୨’

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍ : ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ

ଭଦ୍ରକ, ଜାନୁୟାରୀ ୨(ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍) ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ଦର୍ଶନ ପ୍ରଚାର ସମିତ ପକ୍ଷରୁ ତ୍ରୟୋଶ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଓ ନେତ ଉଡାଣ ଉତ୍ସବ ଦୁଇଦିନ ବ୍ୟାପୀ ମହା ସମାରୋହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ
ହୋଇଯାଇଛି ।

ସନ୍ଥିଆ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ସହଯୋଗରେ ବିଗତ ୪ବର୍ଷ ଧରି ବାଇପାସ୍ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପରିସରରୁ ସନ୍ଥଦିଆଡି ସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ଗୌଡିୟ ମଠ ପରିସରକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ କରାଯାଇ ଏହି ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରାଯାଇଥିଲା ।

ବର୍ଷର ଶେଷ ଦିବସରେ ସମିତିର ମୁଖ୍ୟ ସଂଯୋଜକ ପଣ୍ଡିତ ଭାଗିରଥି ନନ୍ଦ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ସେବକ ମିଳନ ମଂଚ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ।

ମଂଚ ଉଦଘାଟକ ଭାବରେ ସନ୍ଥିଆ ମନମୋହନ ଜୀୟୁ ମଠର ମଠାଧୀଶ ଆଶିଷ ଗୋସ୍ୱାମୀ ଯୋଗାନ କରି ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଉପରେ ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖିଥିଲେ ।

ପରେ ପରେ ଭଜନ ସମାରୋହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ।ଉତ୍ସବରଦ୍ୱିତୀୟ ିବସରେ ଷୋଡଶୋପଚାର ପୂଜା ସହ ଯଜ୍ଞ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମିତିର ଉପଷ୍ଟୋ ନିଶାକର ସାହୁଙ୍କ ଯଜମାନତ୍ୱରେ ସଂପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା ।

ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ଭ୍ରାତୃପ୍ରେମ ସଂକୀର୍ତନ ପଯାତ୍ରା ଗୌଡିୟ ମଠର ମହନ୍ତ ସିଦ୍ଧାନ୍ତୀ ମହାରାଜଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବାଇପାସସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରରୁ ବାହାରି ଭଦ୍ରକ ସହର ପରିକ୍ରମା କରି ସନ୍ଥିଆସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ଗୌଡିୟ ମଠରେ ପହଂଚିଥିଲା ।

ଏହି ପଟୁଆରରେ ପ୍ରଚାର ସମିତିର ଶାଖା ମଣ୍ଡଳୀ ବାଲେଶ୍ୱର, ଜଳା, କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସହ ସ୍ଥାନୀୟ
ଅର୍ଣ୍ଣପାଳ, ଅପର୍ତିବିନ୍ଧା, ଗୁଜିରଡା ଗ୍ରାମରୁ ବହୁ ମହିଳା ପୁରୁଷ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.