ଓଡିଶା ଖବରମୁଖ୍ୟ ଖବର

ରାସ୍ତାକଡ଼ରୁ ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟା ଉଦ୍ଧାର

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍ : ଆଶିଷ ସେନାପତି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା, ଜାନୁୟାରୀ ୨୭(ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍) କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତଆମ୍ବେରୀ ଗାଁ ରାସ୍ତା କଡ଼ରୁ ଶୁକ୍ରବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ଏକ ନବଜାତ ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାରକରିଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି ।

ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ଶିଶୁକୁ ଜିଲ୍ଲା ସରକାରୀ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତି କରାଯାଇଛି ଏବଂ ତା’ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଠିକ୍ ରହିଛି ବୋଲି ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ଥାନା ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି । ତା’ର ପିତା ମାତାଙ୍କୁ ଠାବ କରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ଚେଷ୍ଟା ଜାରିରଖିଛି, ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ସକାଳେ ଏକ ବୁଦାମୂଳରେ ଶିଶୁଟି କାନ୍ଦୁଥିବା ବେଳେ କେତେକ ଗ୍ରାମବାସୀ ଏହା ଶୁଣି ତାପାଖକୁ ଯାଇଥିଲେ, ଖାିଆନ୍ତ ପଂଚାୟତ ସରପଂଚ କଳାକାର ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି ।

ଶିଶୁଟି କେତେ ସମୟ ଧରି ରାସ୍ତାରେ ପଡ଼ିରହିଥିଲା ସେସଂପର୍କରେ କିଛି ଜଣାପଡ଼ିନାହିଁ । ତେବେ ତା’ ଦେହରେ ନାଭିନାଡ଼ ଲାଗିରହିଛି ।

ତା’କୁ କେତେକ ଗ୍ରାମବାସୀ ନେବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ବର୍ତମାନ ଜିଲ୍ଲା ଶିଶୁ ବିକାଶ କମିଟି ତାର ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଥିବା ବେଳେ କୋରୁଆ ଗ୍ରାମର ଏକ ଅନାଥାଶ୍ରମକୁ ଯତ୍ନ ନେବାକୁ କୁହାଯାଇଛି ।

ପୂର୍ବରୁ ଗତ ନଭେମ୍ବରରେ କଟକ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରୁ ଏକ କାର୍ଟୁନ ମଧ୍ୟରୁଦୁଇଟି ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏହାର ଦୁଇଦିନ ପରେ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ହରିହର କର୍କଟ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ର ନିକଟରୁ ଏକ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା ।

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.