ଓଡିଶା ଖବରମୁଖ୍ୟ ଖବର

ନିମ୍ନ ମାନର ରାସ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍ : ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ

ଭଦ୍ରକ, ଫେବୃୟାରୀ ୩(ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍) ଭଦ୍ରକ ଜିଲ୍ଲାରେ ରାସ୍ତାଘାଟର ଅବସ୍ଥା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୋଚନୀୟ ହୋଇପଡ଼ିଥିବା ବେଳେ ପୂର୍ତ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଉଥିବା ଏକ ନିମ୍ନମାନର ରାସ୍ତା କାର୍ଯ୍ୟକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ।

କେବଳ କ୍ରସର ଡ଼ଷ୍ଟ ପକାଯାଇ ଉକ୍ତ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଥିବା ସମୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ  ପ୍ରତିବାଦ କରି ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରିେଇଛନ୍ତି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟଯେ ମହମ୍ମ ଜୟନ୍ତୀ ପୂର୍ବରୁ ଭଦ୍ରକ ରାଜଘାଟ ଛକ ସ୍ଥିତ ହୋଟେଲ ସମ୍ମୁଖ ରାସ୍ତାରୁ କମବେଢ଼ା, ବାଙ୍କା ବଜାର ଦେଇ ହଳୀଡ଼ିହ ବାଇପାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥିବା ରାସ୍ତାର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ୩୭ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଟେଣ୍ଡର ଆହ୍ୱାନ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଏହାକୁ ଜନୈକ ଠିକ।।ର ୩୨ପ୍ରତିଶତ କମ୍ରେ ନେଇ କାର୍ଯ୍ୟାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ମାତ୍ର ଠିକ।।ର ଜଣକ କିଛି କ୍ରସର ଡ଼ଷ୍ଟ ଆଣି ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ଜାଣିବା ପରେ ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରିେଇଥିଲେ ।

ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ପୂର୍ତ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଏନେଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ
ବିଭାଗୀୟ କର୍ତୃପକ୍ଷ ଏଥିପ୍ରତି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଟା ଗ୍ରହଣ କରିନଥିବା ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ଆଗାମୀଦିନରେ ଏନେଇ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାନଗଲେ ଆନ୍ଦୋଳନାତ୍ମକ ପନ୍ଥା ଅବଲମ୍ବନ କରାଯିବ ବୋଲି ସେମାନେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ