ମୁଖ୍ୟ ଖବର

କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଚାର୍ଜସିଟକୁ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍ ସମ୍ବାଦଦାତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ମାର୍ଚ୍ଚ ୧୨(ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍) ପିପିଲି ଗଣବଳାତ୍କାର ଘଟଣାରେ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ପୋଲିସ ଦେଇଥିବା ଚାର୍ଜସିଟକୁ ବିରୋଧୀ ବିଜେପି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ସୋମବାର ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି ।

“କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ପୋଲିସ ଯେଉଁଭଳି ଭାବେ ଚାର୍ଜସିଟ୍ ଦାଖଲ କରିଛି ତାହାକୁ ଆମେ ନିନ୍ଦା କରୁଛୁ, ଏଥିରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମାନଙ୍କୁ ଦୋଷମୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି” ବିଜେପି ନେତା ଅଶୋକ ସାହୁ ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍ କୁ କହିଛନ୍ତି ।

ଘଟଣାର ଏକମାତ୍ର ସାକ୍ଷୀ ସଂପୃକ୍ତ ପୀଡ଼ିତା ବର୍ତମାନ କଥା କହିପାରୁନଥିବା ବେଳେ ଚାର୍ଜସିଟ୍ ରେ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆନଯାଇ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ସୁହାଇଲା ଭଳି କରାଯାଇଛି, ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ପୋଲିସ ଆରମ୍ଭରୁ ଏହି ଘଟଣାକୁ ଚପାଇ ଦେବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛି ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

“ଘଟଣାର ଦେଢ ମାସ ପରେ ଏହାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ବଳାତ୍କାର ହୋଇନଥିବା ପୋଲିସ କିଭଳି ଜାଣିଲା” ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି ।

ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ଭାଇ ରବିବାର କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚର ଚାର୍ଜସିଟକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବା ସହ ଘଟଣାର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଦାବି କରିଥିଲେ ।

ଗଣବଳାତ୍କାର ଘଟଣାକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତି ସରଗରମ ହୋଇଥିଲା । ଘଟଣାର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ ଗତ ଜାନୁୟାରୀ ୧୯ରେ କୃଷିମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥି ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ ।

ବର୍ତମାନ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ପୋଲିସ ଏବଂ ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟର ଜଣେ ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ବିଚାରପତିଙ୍କ ଦ୍ୱାରାଗଠିତ କମିଶନ ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି ।

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍