ମୁଖ୍ୟ ଖବର

ଆମେରିକାରେ ଓଡ଼ିଆ ଆଇଏଫ୍ଏସ୍ ଅଫିସର ଗିରଫ

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍ ସମ୍ବାଦଦାତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଜୁଲାଇ ୨୬(ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍) ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ର ଆମେରିକାର ନ୍ୟୁୟର୍କ ସ୍ଥିତ ସାଣରାକସ ୟୁନିଭର୍ସିଟିରେ ଏକ ତାଲିମ କର୍ମଶାଳାରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଯାଇଥିବା ଜଣେ ଓଡ଼ିଶା ଆଇଏଫ୍ଏସ୍ ଅଧକାରୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି ।

ସମ୍ବଲପୁର ଡିଭିଜନରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଆଞ୍ଚଳିକ ମୁଖ୍ୟ ବନସଂରକ୍ଷକ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ମହାପାତ୍ର ସେଠାରେ ଜଣେ ହୋଟେଲ ପରିଚାରିକାଙ୍କୁ ଯୌନ ଅସାଚରଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ପରେ ତାଙ୍କୁ ପେନ୍ସିଲଭେନିଆରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।

ମହାପାତ୍ର ରହୁଥିବା ହୋଟେଲ ରୁମ୍ ରେ ଇଣ୍ଟରନେଟ ସମସ୍ୟା ଥିବାରୁ ତାହା ସୁଧାରିବା ପାଇଁ ଜଣେ ମହିଳା ଉକ୍ତ ରୁମ୍କୁ ଆସିଥିଲେ ଏବଂ କିଛି ସମୟ ପରେ ବାହାରକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ । ପୁଣି କିଛି ସମୟ ପରେ ପୋଲିସ ମହାପାତ୍ର ରହୁଥିବା ରୁମ୍ ଭିତରକୁ ପ୍ରବେଶ କରି ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା ।

ତେବେ ସଂପୃକ୍ତ ମହିଳା ଜଣକ ତାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ପୋଲିସ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା କୁହାଯାଇଛି ।

ଓଡ଼ିଶା କ୍ୟାଡରର ଜଣେ ଆଇଏଫ୍ଏସ୍ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଆମେରିକାରେ ଗିରଫ କରାଯିବା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା । ଭାରତୀୟ ଦୂତାବାସ ତଥା କେନ୍ଦ୍ର ଜଙ୍ଗଲ ଓ ପରିବେଶ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ଜଙ୍ଗଲ ଓ ପରିବେଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବୀ ପ୍ରସାଦ ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି ।

ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରଚାରିତ ଖବର ଅନୁସାରେ ମହାପାତ୍ର ଅନ୍ୟ ୩୦ଜଣ ବରିଷ୍ଠ ବନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ସେଠାକୁ ଯାଇଥିଲେ, ସେ କହିଛନ୍ତି । ତେବେ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ତାଙ୍କ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଖଣ୍ଡନ କରାଯାଇଛି ।

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍