ଟ୍ରେନ ରହଣୀ ଦାବି ନେଇ ବରଗଡ଼ରେ ୨୬ ଅଗଷ୍ଟରୁ ରେଳରୋକ

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍ : ଶାନ୍ତନୁ ବିଶ୍ୱାଳ

ବରଗଡ଼, ଅଗଷ୍ଟ ୨୩ (ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍) -ବିଗତ ୨୦୧୧ରୁ ବରଗଡ଼ ରୋଡ଼ ରେଲଷ୍ଟେସନରେ ପୁରୀ ଗାନ୍ଧୀଧାମ ସାପ୍ତାହିକ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ରହଣୀ ଦାବି ନେଇ ଆଗାମୀ ୨୬ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଦାବି ହାସଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରତି ରବିବାରଦିନ ଏହି ଟ୍ରେନକୁ ବରଗଡ଼ ରୋଡ଼ ରେଲଷ୍ଟେସନ ଠାରେ ଅଟକା ଯିବ ବୋଲି ବରଗଡ଼ ରେଲୱେ ୟୁଜର୍ସ ସଂଘ ଘୋଷଣା କରିଛି ।

ପ୍ରକାଶ ଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଏହି ଦାବି ନେଇ ଗତ ବର୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ରେଲରୋକୋ କରାଯିବା ସହ ପୁର୍ବତଟ ରେଲୱେ କର୍ତୁପକ୍ଷଙ୍କୁ ଦାବି ପତ୍ର ମଧ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରାଯାଇଥିଲା ।ଯାହାର ଉତରରେ ରେଲ କର୍ତୁପକ୍ଷ ମଧ୍ୟ ଏହି ଦାବିର ଯଥାର୍ଥତା ଥିବା ଦର୍ଶାଇ ସହାନୁଭୂତିର ସହ ଏହାର ବିଚାର କରାଯିବାର ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇ ଆସୁଥିଲେ ।

ଏହା ସତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ ବରଗଡ଼ରେ ଏହି ଟ୍ରେନର ରହଣି ନିଶ୍ଚିତ କରାଯାଇ ନଥିବାରୁ ବରଗଡ଼ ରେଲୱେ ୟୁଜର୍ସ ସଂଘ ଏହି ନିଷ୍ପତି ନେଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।ଏଥି ସକାଶେ ଗତକାଳି ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଳାପାଳ ଭାବଗ୍ରାହୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବରଗଡ଼ ରେଲୱେ ୟୁଜର୍ସ ଏସୋସିଏସନ ଓ ସମ୍ବଲପୁର ରେଲମଣ୍ଡଳ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ମିଳିତ ବୈଠକ ଜିଲ୍ଳାପାଳଙ୍କ ପ୍ତରରେ ହୋଇଥିଲା ।

ଏଥିରେ ସମ୍ବଲପୁର ରେଲ ମଣ୍ଡଳର ନିଭିଜନାଳ କମର୍ସିଆଲ ମ୍ୟାନେଜର ଲିଙ୍ଗରାଜ ନନ୍ଦ,କମର୍ସିଆଲ ମ୍ୟାନେଜର ଏ.ପଣ୍ଡାଙ୍କ ସମେତ ଆର.ପି.ଏଫ ଡ଼ି.ଏସ.ପି ଓ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।

ସେହିପରି ବରଗଡ଼ ଡିସଟ୍ରିକ୍ଟ ରେଲ ୟୁଜର୍ସ ସଂଘର ସଭାପତି ପ୍ରଦିପ ବେତା,ସମ୍ପାକ କମଲ କୁମାର ଯୋଷୀ,ଏଡ଼ଭୋକେଟ ଶିରୀଶ ବଲ୍ଳଭ ମିଶ୍ର,ଯୁଗଲ ପ୍ରସା ସିଂହ,ସୁରେଶ୍ୱର ଶତପଥି,ପ୍ରୀତମ ସିଂ,ବିଷ୍ଣୁପ୍ରସା ଧାନୁକା ପ୍ରମୁଖ ଆଲୋଚନାରେ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

ବରଗଡ଼ ରୋଡ଼ ରେଲଷ୍ଟେସନରେ ପୁରୀ ଗାନ୍ଧୀଧାମ ସାପ୍ତାହିକ ଏକ୍ସପ୍ରେସର ରହଣୀ ସମ୍ପର୍କରେ ସମ୍ବଲପୁର ରେଲ ମଣ୍ଡଳ ପକ୍ଷରୁ ବିଭାଗୀୟ ଉଚ୍ଚ କର୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ସୁପାରିସ କରାଯାଇଛି ।

ତେବେ ଏହାର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ଉପର ସ୍ତରର ନିଷ୍ପତି ଉପରେ ନିର୍ଭର କରୁଛି ।ଏଣୁ ରେଲୱେ ୟୁଜର୍ସ ଏସୋସିଏସନ ରେଲରୋକୋ ନିଷ୍ପତିରୁ ନିବୃତ ରହିବାକୁ ସେମାନେ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ ।

ମାତ୍ର ବରଗଡ଼ ରେଲୱେ ୟୁଜର୍ସ ଏସୋସିଏସନ ଏହାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିବା ସହ ପ୍ରତି ସପ୍ତାହ ରବିବାରଦିନ ଗାନ୍ଧୀଧାମରୁ ପୁରୀକୁ ଫେରୁଥିବା ଟ୍ରେନକୁ ଦାବି ପୂରଣ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବରଗଡ଼ ରୋଡ଼ ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନ ଠାରେ କିଛି ସମୟ ଧରି ଅଟକ ରଖାଯିବ ବୋଲି ସୂଚାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ଆଗାମୀ ଅଗଷ୍ଟ ୨୬ ତାରିଖଦିନ ଏହି ଟ୍ରେନକୁ ଅଟକା ଯିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଥିବାରୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ ହେବା ପାଇଁ ସହରର ସମସ୍ତ କ୍ଳବ ଓ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଗୁଡ଼ିକୁ ବରଗଡ଼ ରେଲୱେ ୟୁଜର୍ସ ଏସୋସିଏସନ ପକ୍ଷରୁ ନିବେଦନ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ସଂଘର ସଭାପତି ପ୍ରଦିପ ବେତା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍

admin :

This website uses cookies.