ମୁଖ୍ୟ ଖବର

ପୋଳାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ନେଇ ଘନେଇଲା ବିଜେଡି ରାଜନୀତି

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍ ସମ୍ବାଦଦାତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଅଗଷ୍ଟ ୨୬ (ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍)- ପୋଟୁ ଚାଲ ମାଲକାନଗିରି ବଂଚାଅ ଏହା ହେଉଛି ବିଜେଡିର ଡାକରା । ଗୋାବରୀ ନଦୀରେ ଆନ୍ଦ୍ର ସରକାର କରୁଥିବା ବିବାଦୀୟ ପୋଲାଭରମ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ବିରୋଧକରି ସୋମବାର ଦିନ ବିଜେଡି ମାଲକାନଗିରିରେ ଏକ ସମାବେଶ ଆୟୋଜନ କରୁଛି ।

କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଏବଂ ଆନ୍ଦ୍ର ସରକାରକୁ ଚେତାଇ ବୋପାଇଁ ଏହି ସମାବେଶର ଆହ୍ୱାନ ିଆ ଯାଇଛି,ଏଥିନେଇ ସମସ୍ତ ରଣନୀତି ଚୁଡାନ୍ତ ହୋଇଛି ବୋଲି ବି୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶି କ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ରବି ନାରାୟଣ ନନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି ।

ମାଲକାନାଗିରିର ପୋଟେରୁ ଠାରେ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବା ଏହି ସମାବେଶରେ ବିଜେଡି ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ବିଧାୟକମାନେ ଯୋଗଦେବେ । ଏହି ସମାବେଶ ଜରିଆରେ ଉଭୟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ଆନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ଓଡିଶା ପକ୍ଷରୁ ଏକ ପ୍ରକାର ଚେତାବନୀ ଶୁଣାଇ ଦିଆ ଯିବ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ କହିଛନ୍ତି ।

ଏଥିନେଇ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତି ଜୋର ଧରିଛି । ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବିଜେଡିର ଏହି ସମାବେଶ ପରିପ୍ରେକ୍ଷିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ,ଏହା ତୁଛା ରାଜନୀତି ଛଡା ଆଉ କିଛି ନୁହେଁ ।

ପୋଳାଭରମ ପ୍ରକଳ୍ପ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସବୁ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ନେତୃବୃନ୍ଦଙ୍କୁ ବୈଠକକୁ ଡାକନ୍ତୁ ଏବଂ ଆଲୋଚନାକରି ରାଜ୍ୟର ସ୍ୱାର୍ଥ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ପଦକ୍ଷେପ ନିଅନ୍ତୁ ।

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.