ଓଡିଶା ଖବର

ଶାହା କମିଶନଙ୍କ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଖଣି ଫାଇଲପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍ ସମ୍ବାଦଦାତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ନଭେମ୍ବର ୩ (ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍)– ଖଣି ଦୁର୍ନୀତିର ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଶାହା କମିଶନଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧିଦଳ ଦୁଇଦିନ ସରଜମିନ ତଦନ୍ତପରେ ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ୱରଠାରେ ବାକିଥିବା ଖଣିର କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି । ଏହା ୧୦ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ ।

କମିଶନ ସଦସ୍ୟ ୟୁ.ଭି.ସିଂ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉ ରରେ କହିଲେ ଗୋଆ ଓ କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ହୋଇଥିବା ଖଣି ଦୁର୍ନୀତି ଠାରୁ ଓଡିଶାର ଦୁର୍ନୀତି ଅନ୍ୟପ୍ରକାର ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲା ଯୋଡ଼ା ଓ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା କୋଇଡ଼ା ଖଣି ଅଞ୍ଚଳରେ ଗୁରୁବାର ଓ ଶୁକ୍ରବାର ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୮ଟି ଖଣି ପରିଦର୍ଶନ ସାରି ଶାହା କମିଶନଙ୍କ ୬ ଜଣିଆ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଫେରି ଆସିଛନ୍ତି ।

ପ୍ରଥମ ଦିନରେ କମିଶନ ଗୁଆଲିସ୍ଥିତ ଆର.ପି.ସାଓ ଖଣି, ନୂଆଗାଁ ସ୍ଥିତ କେଜେଏସ ଆଲୁୱାଲିଆ ଖଣି, କୋଇଡ଼ା ଖଣି ମଣ୍ଡଳ ଅଧୀନରେ ଥିବା ରୁଙ୍ଗଟା କମ୍ପାନୀର ନଦୀଡ଼ିହି ବିକୋ ଖଣି ଓ ଟେନସାସ୍ଥିତ ଜିନ୍ଦଲ କମ୍ପାନୀ ଖଣି ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ।

ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନରେ କମିଶନ ଗୀତାରାଣୀ ମହାନ୍ତି ଲୁହା ଖଣି, ଭଞ୍ଜପାଲ୍ଲୀସ୍ଥିତ ଜିତେନ୍ଦ୍ରନାଥ ପଟ୍ଟନାୟକ ଖଣି ପରିଦର୍ଶନକରି ବଳଦାସ୍ଥିତ ସିରାଜୁଦ୍ଧିନ ଖଣି ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ।

ଭୁବନେଶ୍ୱରଠାରେ କମିଶନ ବାକିଥିବା ଖଣିର କାଗଜପତ୍ର ଯାଂଚ ସାରିବା ପରେ ଆବଶ୍ୟକ ପଡ଼ିଲେ ପୁଣି ଥରେ କ୍ଷେତ୍ର ପରିଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଖଣି ଅଞ୍ଛଳ ଗସ୍ତ କରିବେ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.