ଓଡିଶା ନ୍ୟୁଜ/ Odisha News
ଓଡିଶା ଖବର

ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କାର ଆଦେଶ ଦାବୀ ନେଇ ପ୍ୟାରୀ ଯିବେ କୋର୍ଟ

ଓଡିଶା ଡଟ୍ କମ୍ ସମ୍ବାଦଦାତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଡିସେମ୍ବର ୯(ଓଡିଶା ଡଟ୍ କମ୍)-ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କାର ଲିଖିତ ଆଦେଶ ଦାବି କରି ସୋମବାର ଦିନ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ଆବେଦନ କରିବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ପ୍ୟାରୀମୋହନ ମହାପାତ୍ର ।

ରବିବାର ଦିନ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ମହାପାତ୍ର କହିଲେ ଏମ୍ପି ହିସାବରେ ମୋର ଅଧିକାର କ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ହେଉଛି । ବହିଷ୍କାର ଆଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜ୍ୟ ସଭାକୁ ପଠାନ୍ତୁ । ସେଥିପାଇଁ ମୁଁ ସୁପ୍ରୀମକୋର୍ଟ ଯିବି ।

କାରଣ ତାଙ୍କର ଯେଉଁ ରୋଗ ସେ ନିଲମ୍ବନ କହିି ଛଅମାସ ହେଲା ଆଦେଶ ପଠାଇ ନାହିାଁନ୍ତି । କାଗଜ ଖଣ୍ଡେ କାହାକୁ ମିଳିଲାନି । ସେମିତି ବହିଷ୍କାର ଆଦେଶର କାଗଜ ଖଣ୍ଡେ କାହାକୁ ମିଳିବ ନାହିଁ ।

ମୋର ରାଜ୍ୟ ସଭାରେ ସ୍ଥିତିଟା ଅସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ରହିବ । କାହିଁକି ଅସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ସ୍ଥିତି ରହିଥିବ ବୋଲି ସେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଆସନ୍ତା ତିନିମାସ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ନୂଆ ରାଜନୈଦିକ ଦଳ ଗଠନ କରିବେ ପ୍ୟାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଦମନ ପ୍ରତିରୋଧ ମଞ୍ଚର ଆବାହକ ତଥା ମାଓବାଦୀ-ସରକାରଙ୍କ ମଧ୍ୟସ୍ଥି ଦଣ୍ଡପାଣି ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପୁଅ ସଂଗ୍ରାମକେଶରୀ ମହାନ୍ତି ଓ ତାଙ୍କ ସାଥିଙ୍କ ଗିରଫଦାରି ପ୍ରୟୋଜିତ ଓ ତାଙ୍କର କୌଣସି ମାଓ ଲିଙ୍କ ନାହିଁ ବୋଲି ପ୍ୟାରୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଆଜି ଓଡିଶାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକମାନେ ପ୍ୟାରୀଙ୍କ ଜନମୋର୍ଚ୍ଚାରେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ ।

ଅର୍ଥମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଶନ୍ନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଏ ଘଟଣା ଉପରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ,ଦଳର ସମ୍ବିଧାନ ଅନୁସାରେ କାମ ହୋଇଛି । ଦଳର ସମ୍ବିଧାନ ବାହାରକୁ ଯାଇ କିଛି କାମ ହୋଇନାହିଁ । ଦଳର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସମିତି ଏହାକୁ ସ୍ୱୀକୃତି ଦେଇଛି ।

ତେଣୁ ସେ କୋର୍ଟରେ ଯାହା କରିବା କଥା କରନ୍ତୁ । ଆମେତ କୋର୍ଟର ଆଦେଶକୁ କେବେ ବି ଅମାନ୍ୟ କରିନାହୁଁ । ମୁଁ ନିଜେ ବୁଝି ପାରୁନାହିଁ ସେ କାହିଁକି ନିଜକୁ ଅସୁରକ୍ଷିତ ମନେ କରୁଛନ୍ତି ।

ଓଡିଶା ଡଟ୍ କମ୍

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.