ଓଡିଶା ନ୍ୟୁଜ/ Odisha News
ଓଡିଶା ଖବର

କାଲିଠାରୁ ଓଡିଶାରେ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଲଢେଇ

କଟକ, ଜାନୁଆରୀ ୩୧(ଓଡିଶା ଡଟ୍ କମ୍)-ମହିଳା କ୍ରିକେଟ ବିଶ୍ୱକପ ଗ୍ରୁପ ‘ବି’ର ମ୍ୟାଚ ଆସନ୍ତାକାଲି ବାରବାଟୀରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ୫ଥରର ବିଶ୍ୱକପ୍ ବିଜେତା ଅଷ୍ଟେଲିଆ କାଲି ଭେଟିବ ପାକିସ୍ତାନକୁ । ଏଥିପାଇଁ ଓସିଏ ତତ୍ପର ହୋଇ ଉଠିଛି ।

ବାରବାଟୀରେ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଥିବାରୁ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡାକଡି କରାଯାଇଛି । କାଲିର ମ୍ୟାଚ ଦେଖିବାକୁ ଦର୍ଶକଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ସମସ୍ୟା ନାହିଁ । ଦର୍ଶକମାନେ ୧ ନମ୍ବର ଓ ୨ ନମ୍ବର ଗ୍ୟାଲେରୀରେ ବିନା ଟିକଟରେ ବିନା ଦ୍ୱିଧାରେ ଖେଳ ଦେଖିପାରିବେ ।

ସୁରକ୍ଷା କାରଣରୁ ଦର୍ଶକମାନେ ସାଂଗରେ କୌଣସି କଠିନ ଜିନିଷ ଆଣିବାକୁ ମନାକରାଯାଇଛି । ଆସନ୍ତା ଦୁଇ ସପ୍ତାହରେ ଓଡିଶାରେ ୧୧ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯିବ ।

କମ୍ ଦିନରେ ଏତେ ସଂଖ୍ୟକ ମ୍ୟାଚ ଆୟୋଜନର କଷ୍ଟକର ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସହଯୋଗ ଯୋଗୁଁ ଏହା ସୁରୁଖୁରୁରେ ସରିବ ବୋଲି ଓସିଏ ସଂପାଦକ ଆଶୀର୍ବଦ ବେହେରା ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି ।

ଅଷ୍ଟେଲିଆ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ ଟିମ୍ ଅଧିନାୟକ ଜୋତି ଫିଲଡ୍ କହିଛନ୍ତି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ ନେଇ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ବୋଲି ଆଶା ରଖିଛି । କିନ୍ତୁ ପାକିସ୍ତାନର ଅଧିନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଦୁଇ ଦୁଇଟି ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚ ଖେଳି ବାରବାଟୀର ପରିବେଶ ସହ ଦଳର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ଖାପ ଖୁଆଇ ସାରିଛନ୍ତି । ତେଣୁ କାଲିର ମ୍ୟାଚରେ ସେମାନେ ଭଲ ପଦର୍ଶନ କରିବେ ।

ଟାଙ୍ଗୀର ଟ୍ରିମ୍ସ ପଡିଆରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟ କାଲି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ନ୍ୟୁଜଲାଣ୍ଡ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆପ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ କଡା ସଂଘର୍ଷ ହେବ । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଅଧିନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଏସିଆ ମହାଦେଶରେ ଦଳର ପଦର୍ଶନ ଭଲ ନାହିଁ ତଥାପି ଆମେ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭଳ ପଦର୍ଶନ କରିବୁ ।

ଓଡିଶା ଡଟ୍ କମ୍

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.