ନାଲକୋ କ୍ୱାଲିଟୀ ସର୍କଲରେ ଏନ୍‍ଟିପିସିକୁ ଟ୍ରଫୀ, ସ୍ଵର୍ଣ୍ଣ ପ୍ଲାକ୍‍

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪ ଏପ୍ରିଲ (ଓଡିଶା ଡଟ କମ) ନାଲକୋ ପକ୍ଷରୁ ଏପ୍ରିଲ୍‍ ୨୨ ଓ ୨୩ ତାରିଖରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ଥିତ ନାଲକୋ ନଗର ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବିଂଶତମ ଅଲ୍‍ ଓଡ଼ିଶା କ୍ୱାଲିଟୀ ସର୍କଲ୍‍ ସମାବେଶ ରେ ଏନ୍‍ଟିପିସି, ଟିଏସ୍‍ଟିପିଏସ୍‍-କଣିହାଁ ର ‘କେମ୍‍ସ୍ପିରିଟ୍‍’ କ୍ୱାଲିଟୀ ସର୍କଲ୍‍କୁ ନାଲକୋ ଟ୍ରଫୀ ଓ ସ୍ଵର୍ଣ୍ଣ ପ୍ଲାକ୍‍ ମିଳିଛି ।

ଓଡ଼ିଶାରେ କ୍ୱାଲିଟୀ ସର୍କଲ୍‍ ଆନ୍ଦୋଳନର ପ୍ରଚାର ଓ ପ୍ରସାର ନିମନ୍ତେ ତଥା ରାଜ୍ୟର ଶ୍ରେଷ୍ଠ କ୍ୱାଲିଟୀ ସର୍କଲ୍‍ ଓ ଟିପିଏମ୍‍ ସର୍କଲ୍‍ଗୁଡିକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ୧୯୯୬ ମସିହା ଠାରୁ ନାଲକୋ ଏହି ସମାବେଶର ଆୟୋଜନ କରିଆସୁଛି । ଉଦ୍‍ଯାପନ ଅବସରରେ, ନାଲକୋ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଅଂଶୁମାନ ଦାସ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ବିଜେତା ଦଳଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ।

ନିଜର ଅଭିଭାଷଣରେ ସେ କ୍ୱାଲିଟୀ ସର୍କଲ୍‍ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ପ୍ରସାରିତ କରିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ଆଇଆଇଟି, ଭୁବନେଶ୍ୱର ପ୍ରଫେସର୍‍ ଡକ୍ଟର୍‍ ସଦାନନ୍ଦ ସାହୁ ଏହି ଅବସରରେ ଉଦ୍‍ବୋଧନ ଦେଇ କ୍ୱାଲିଟୀ ସର୍କଲ୍‍ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ତ୍ୱରାନ୍ୱିତ କରିବାରେ ନାଲକୋର ଭୂମିକାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ।

ଏହି ସମାବେଶରେ, ନାଲକୋ ଟ୍ରଫୀ ଓ ସ୍ଵର୍ଣ୍ଣ ପ୍ଲାକ୍‍ ଏନ୍‍ଟିପିସି, ଟିଏସ୍‍ଟିପିଏସ୍‍-କଣିହାଁ ର ‘କେମ୍‍ସ୍ପିରିଟ୍‍’ କ୍ୱାଲିଟୀ ସର୍କଲ୍‍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଓସିଏଲ୍‍ ଇଣ୍ଡିଆର ‘ସଙ୍କଳ୍ପ’ କ୍ୱାଲିଟୀ ସର୍କଲ ରନର୍‍ ଅପ୍‍ ପୁରସ୍କାର ଓ ରୌପ୍ୟ ପ୍ଲାକ୍‍ ଲାଭ କରିଥିଲା ।

ଟିପିଏମ୍‍ ସର୍କଲ୍‍ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରେ ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ୍‍, ଯୋଡ଼ାର ‘ଏମ୍‍-ଅନ୍‍ବ୍ରାକୋ’ ବିଜେତା ଆଖ୍ୟା ଲାଭ କରିଥିବା ବେଳେ ବାଳଗୋପାଳପୁରସ୍ଥିତ ବାଲେଶ୍ୱର ଆଲଏଜ୍‍ର ‘ୟୁରେକା’ ରନର୍‍ ଅପ୍‍ ହୋଇ ରୌପ୍ୟ ପ୍ଲାକ୍‍ ଲାଭ କରିଥିଲା ।

ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଦର୍ଶନ ନିମନ୍ତେ ଟାଟା ସ୍ପଞ୍ଜ ଆଇରନ୍‍ରର ଟିପିଏମ୍‍ ସର୍କଲ୍‍ ‘ସମ୍ଭବ’; ନାଲକୋର କ୍ୱାଲିଟୀ ସର୍କଲ୍‍ ‘ସୀନର୍ଜୀ, ରାଉରକେଲା ଷ୍ଟିଲ୍‍ ପ୍ଳାଣ୍ଟର କ୍ୱାଲିଟୀ ସର୍କଲ୍‍ ‘ସଞ୍ଜୀବନୀ’ ଏବଂ ହିନ୍ଦୁସ୍ତାନ ଏରୋନଟିକ୍ସ ଲିମିଟେଡ୍‍ର କ୍ୱାଲିଟୀ ସର୍କଲ୍‍ ‘କୁ୍ୟସି-୦୧’ କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବିଶ୍ଲେଷଣ, ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରକ୍ରିୟା, ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରଭାବଶୀଳତା ଓ ଫଳାଫଳ, ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଶିକ୍ଷଣୀୟ ଅନୁଭୂତି ଏବଂ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦଳଗତ ଉପସ୍ଥାପନା ନିମନ୍ତେ ଯଥା କ୍ରମେ ତାଳଚେର ସ୍ଥିତ ଏନ୍‍ଟିପିସି-ଟିଟିପିଏସ୍‍ର ‘ପ୍ରୟାସ’, ନାଲକୋ-ସିପିପିର ‘ସାରଥୀ’, ସେସା ଷ୍ଟର୍‍ଲାଇଟ୍‍ର ‘ଆଭେଞ୍ଜର୍ସ’, ଟିଆର୍‍ଏଲ୍‍ କ୍ରୋସାକି ରିଫ୍ରାକ୍ଟରିଜ୍‍ର ‘ଫ୍ଲୋରେନ୍ସ ନାଇଟିଙ୍ଗଲ୍‍’ ଏବଂ କଣିହାଁ ସ୍ଥିତ ଏନ୍‍ଟିପିସି-ଟିଏସ୍‍ଟିପିଏସ୍‍ର ‘ଲକ୍ଷ୍ମୀ’ ପୁରସ୍କାର ହାସଲ କରିଥିଲେ ।

ପୂର୍ବରୁ, ନାଲକୋର ନିର୍ଦେଶକ (ପି ଆଣ୍ଡ ଟି) ଏନ୍‍.ଆର୍‍. ମହାନ୍ତି ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଉଦ୍‍ଘାଟନ କରିଥିଲେ । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସମୂଦାୟ ୧୬ଟି ଅନୁଷ୍ଠାନରୁ ୨୬ଟି କ୍ୱାଲିଟୀ ସର୍କଲ୍‍ ଓ ୫ଟି ଟିଟପଏମ୍‍ ସର୍କଲ୍‍ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

ଉଦ୍‍ଘାଟନ ଅବସରରେ, ନିର୍ଦେଶକ (ମାନବସମ୍ବଳ) ଶ୍ରୀ ଏସ୍‍.ସି. ପାଢୀ, ନିର୍ଦେଶକ (ଅର୍ଥ) ଶ୍ରୀ କେ.ସି. ସାମଲ, ନିର୍ଦେଶକ(ବାଣିଜ୍ୟ) ଶ୍ରୀମତୀ ସୋମା ମଣ୍ଡଳ, ନିର୍ଦେଶକ ଭି. ବାଳସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦେଶକ (ଉତ୍ପାଦନ) ଏସ୍‍.କେ. ରାୟ ପ୍ରମୁଖ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

ଉଦ୍‍ଯାପନ ଅବସରରେ, ନାଲକୋର ନିର୍ଦେଶକ (ମାନବସମ୍ବଳ) ଏସ୍‍.ସି. ପାଢୀ, ନିର୍ଦେଶକ (ବାଣିଜ୍ୟ) ସୋମା ମଣ୍ଡଳ, ନିର୍ଦେଶକ( ଉତ୍ପାଦନ ) ଭି. ବାଳସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ନିର୍ଦେଶକ (ଉତ୍ପାଦନ ) ଏସ୍‍.କେ. ରାୟ ଅଭିଭାଷଣ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ବିଜେତାମାନଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରିଥିଲେ ।

ଓଡିଶା ଡଟ କମ

News Bureau :

This website uses cookies.