ସଭା ସମିତି

ଭୂକମ୍ପ-ମୃତାହତଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସଭା, ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଭଦ୍ରକ, ଏପ୍ରିଲ ୨୭ (ଓଡିଶା ଡଟ କମ) ଗତ ଦୁଇଦିନ ତଳେ ଘଟିଯାଇଥିବା ପ୍ରଳୟଙ୍କରୀ ଭୂକମ୍ପରେ ଭାରତ ତଥା ନେପାଳର ମୃତାହତଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଏକ ସଭା କରାଯିବା ସହ ମହମବତୀ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଏହି ଭୂକମ୍ପରେ ନେପାଳରେ ସର୍ବାଧିକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାବେଳେ ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟରେ ଧନଜନ ନଷ୍ଟ ହୋଇଛି । ଏହି ଦୁଃଖଦ ଘଟଣା ପ୍ରତି ସମବେଦନା ଜଣାଇ ସାମ୍ବାଦିକ ମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଶୋକସଭା ସ୍ଥାନୀୟ ବାଲଟୋ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ।

Candel Sobhayatraସାମ୍ବାଦିକ ଅଶୋକ କୁମାର ନାୟକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ଶୋକସଭାରେ ଭୂମିକମ୍ପରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଇମିନିଟ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା କରାଯାଇଥିଲା ।

ଆହତ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କର ଆଶୁ ଆରୋଗ୍ୟ କାମନା କରି ଈଶ୍ୱରଙ୍କ ଠାରେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରାଯାଇଥିଲା ।

ଏହି ଦୁଃଖଦ ସମ୍ବାଦକୁ ଗଣମାଧ୍ୟମ ବହୁ ମାତ୍ରାରେ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର କରିବା ସହିତ ସମସ୍ତେ ନିଜ କ୍ଷମତା ମୁତାବକ ସହଯୋଗ କରିବା ଉଚିତ ବୋଲି ସାମ୍ବାଦିକମାନେ ମତାମତ ଦେଇଥିଲେ । ଏହି ଅବସରରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଜରିଆରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରିଲିଫ ପାଣ୍ଠିକୁ ଯଥାସମ୍ଭବ ଅର୍ଥରାଶି ସହାୟତା କରିବାକୁ ସର୍ବସମ୍ମତି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଏହି ଶୋକସଭାରେ ସାମ୍ବାଦିକ ଭଜ ଗୋବିନ୍ଦ ଜେନା, ନିହାର ଦାସ, ପ୍ରମୋଦ ରାୟ, ପ୍ରତାପ ଦାସ, ଡ.ହରିହର ନାୟକ, ତପନ ମିଶ୍ର, ସ୍ମୃତି ରଞ୍ଜନ ସାହୁ, ଅତିଶ ବେହେରା, ବିଭୁପ୍ରସାଦ ବେହେରା, ଚାରୁଦ ନାୟକ,ପ୍ରିୟ ଦର୍ଶନ ବୋଇତି, ଉମାକଲ୍ୟାଣ ମହାପାତ୍ର, ଜ୍ଞାନ ପ୍ରକାଶ ପାଣି, ଅବିନାଶ ପଣ୍ଡା, ସମ୍ବିତ ନାୟକ, ରୂପକ ରାୟ, ଲାଲା ପ୍ରମୋଦ ରାୟ,ଶୈଳେନ୍ଦ୍ର ପଲେଇ,ପାର୍ଥ ସାରଥି ନାୟକ,ସର୍ବେଶ୍ୱର ନାଥ, ଗୌରହରି ନାୟକ,ନରେନ୍ଦ୍ର ସାମଲ,ରବିନାରାୟଣ ଖିଲାର, ଜଗନ୍ନାଥ ମଲ୍ଲିକ, ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ ନାଥ, ରବିନାରାୟଣ ସାହୁ, ରାଜେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ଜେନା,ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ତ୍ରିପାଠୀ, ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଧଳ, ମନୋଜ ପଣ୍ଡା, ସ୍ନିଗ୍ଧା ରାୟ, ପ୍ରିୟଙ୍କା ପଣ୍ଡା, ସିପ୍ରା ରାୟ, ଅପୂର୍ବ ରଂଜନ ବେହେରା, ମହେଶ ମିଶ୍ର, ନବକିଶୋର ସ୍ୱାଇଁ, ତପନ ସ୍ୱାଇଁ, ଉଦ୍ଧବ ଚରଣ ମିଶ୍ର, ଶାନ୍ତନୁ ପଣ୍ଡା, ଆଶିଷ ଅମିତାଭ ମହାପାତ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

ମୃତାହତ ବ୍ୟକ୍ତି ମାନଙ୍କ ପ୍ରତି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞଳି ଜଣାଇ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏକ ମହମବତୀ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଠାରୁ ବାହାରି ସହର ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲା ।
ଓଡିଶା ଡଟ କମ

Leave a Reply