୩୧ କ୍ରୀଡାବିତ ପାଇଲେ ସରକାରୀ ଚାକିରୀ

ଓଡିଶା ଡଟ କମ ସଂବାଦ ଦାତା

ଭୁବନେଶ୍ଵର, ମଇ ୧ (ଓଡିଶା ଡଟ କମ), ରାଜ୍ୟର ୩୧ ଜଣ କୃତୀ କ୍ରୀଡାବିତଙ୍କୁ ଓଡିଶା ସରକାର ଚାକିରୀ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଠାରେ ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଉତ୍ସବରେ ସେମାନଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରି ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଥିଲେ । ଏହି କ୍ରୀଡାବିତ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨୮ଜଣ ହେଉଛନ୍ତି ମହିଳା ।

ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଥିବା କ୍ରୀଡାବିତମାନେ ହେଲେ ମହିଳା କ୍ରିକେଟର ରୋଶନାରା ପରବିନ, ମାଧୁରୀ ମେହେଟ୍ଟା, କବାଡିରେ ରଶ୍ମିତା ସାହୁ, ରୋଇଙ୍ଗ ରେ ପ୍ରତିମା ପୁହାଣ ଓ ପ୍ରମିଳା ମିଞ୍ଜଙ୍କୁ ସହକାରୀ ଉପ ନିରିକ୍ଷକ (ଏଏସଆଇ) ଓ ଅବଶିଷ୍ଟ ୨୬ ଜଣଙ୍କୁ କନେଷ୍ଟବଳ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିଛି।

କନେଷ୍ଟବଳ ପଦରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଥିବା କ୍ରିଡାବିତମାନେ ହେଲେ ସଂଯୁକ୍ତା ଡୁଙ୍ଗ ଡୁଙ୍ଗ, ଶୁଭାସ୍ମିତା ମହାନ୍ତି, ପ୍ରମିଳା କିଷାନୀ, ଅଶ୍ମିତା କୁଜୁର, କିରନ କୁମାରୀ, ସୁରଭି ପ୍ରଧାନ, ମିତାଲି ଶେଖର ଦେଓ, ଯବାମଣୀ ସୋରେନ, ପ୍ରାଚିତ ମଲ୍ଲିକ, ଅଲମା ଲାକ୍ରା, ପ୍ରଭାଶିନୀ ପରିଡା, ମିନା ମାଧୁରୀ ଟପ୍ପୋ, ନନ୍ଦିନୀ ମୁଣ୍ଡା, କରିଶ୍ମା ଓରାମ, ସାକିନା ନିଶା, ଆରତୀ ଅନିମା ଖଡିଆ, ପ୍ରଶାନ୍ତି ପ୍ରଧାନ, କୁନ୍ତୀ କୁମାରୀ ଲାକ୍ରା, ମନୀଷା ତିର୍କୀ, ସୁପ୍ରଭା ରାଉତ, ହେମା ଯାଯା, ଅନୁପମା ସ୍ଵାଇଁ ଓ ସୁମତି ଟପ୍ପୋ ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ ଯେ ”ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଓଡିଶାର ଯୋଗ୍ୟ ସଫଳ କ୍ରିଡାବିତ ମାନଙ୍କୁ ୨କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ବାବଦ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ଓ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଠାରେ ଏକ ବିଶ୍ଵସ୍ତରୀୟ ହକି କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି । ଏବେ ଭୁବନେଶ୍ଵର ବିଶ୍ଵ ମାନଚିତ୍ରରେ ହକି ମ୍ୟାଚ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ସ୍ଥାନ ଭାବେ ମାନ୍ୟତା ପାଇଛି  ।

ଆସନ୍ତା କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିଜିଲ୍ଲାରେ ସୁଇମିଂପୁଲ ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବୌଦ୍ଧ,ସୋନପୁର, ଗଞ୍ଜାମ, ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଓ ଯାଜପୁରରେ ଏହା କରାଯିବ । ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର କ୍ରୀଡା ବିକାଶ ନିମନ୍ତେ ପ୍ରତି ବ୍ଲକରେ ଏକ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମ ନିର୍ମାଣ କରାଯିବ, ବୋଲି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏହି ଅବସରରେ କହିଥିଲେ।

ଓଡିଶା ଡଟ କମ

News Bureau :

This website uses cookies.