ଧର୍ମ

ନବକଳେବର ବିଭ୍ରାଟ ପ୍ରତିବାଦରେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଓଡିଶା ଡଟ୍ କମ୍ ସମ୍ବାଦଦାତା

ଭୁବନେଶ୍ଵର,୧୯ ଜୁନ (ଓଡିଶା ଡଟ୍ କମ୍): ଶ୍ରୀ ମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କର ଘଟ ପରିବର୍ତନ ସମୟରେ ଘଟିଥିବା ବିଭ୍ରାଟକୁ ବିରୋଧ କରି ଆସନ୍ତା ଜୁନ ୨୨ ରେ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ଆନ୍ଦୋଳନ କଋବ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛି ।

ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି କନକ ବର୍ଧନ ସିଂହଦେଓଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଗୁରୁବାର ହୋଇଥିବା ପାର୍ଟିର ଏକ ଉଛ ସ୍ତରୀୟ ବୈଠକରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ବରିଷ୍ଠ ନେତା ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର ବୈଠକରେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଥିଲେ ଓ ଅନ୍ୟ ମାନେ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ ।

ଏହି ବୈଠକରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ନେତା ରାମଲାଲ୍ , ଶିବ ପ୍ରକାଶ, ଦୁଇ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଜୁଏଲ୍ ଓରାମ ଓ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା ବସନ୍ତ ପଣ୍ଡା, ବରିଷ୍ଠ ନେତା ବିଶ୍ଵଭୂଷଣ ହରିଚନ୍ଦନ, ମନମୋହନ ସାମଲ, ସମୀର ଦେ, ସୁରେଶ ପୂଜାରୀ ଆଦି ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।

ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ବିଜେପି ନେତା କହିଛନ୍ତି ନବକଳେବରରେ ‘ମହାବିଭ୍ରାଟ’ ପାଇଁ ଓଡିଶା ବାସୀଙ୍କ ଧାର୍ମିକ ଭାବନା କ୍ଷୁର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛି । ରାଜ୍ୟସରକାର ଏଥି ପାଇଁ ଦାୟୀ । ତେଣୁ ଏହା ବିରୋଧରେ ବିଜେପି ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବାପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଏହି ବିଭ୍ରାଟ ପାଇଁ ପୁରୀ ଗଜପତି ନିକଟରେ କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନା କାର୍ଯ୍ୟରେ ରାଜନୈତିକ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ହେବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଅନୁସନ୍ଧାନ ଚାଲିଛି ରିପୋର୍ଟ ଆସିବାପରେ ଏଥିରେ ଦୋଷୀଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ।

ଓଡିଶା ଡଟ କମ

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.