ମୁଖ୍ୟ ଖବରସାହିତ୍ୟ

ତୈ୍ରମାସିକ ସାହିତ୍ୟ ସଂସ୍କୃତି ପତ୍ରିକା ମଧୁର ଭାରତୀ ଉନ୍ମୋଚିତ

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍ ସମ୍ବାଦଦାତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଅଗଷ୍ଟ ୨୮(ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍)-ମଙ୍ଗଳବାରର ମଙ୍ଗଳ ସଂଧ୍ୟା । ଏହି ସଂଧ୍ୟାରେ ଏକାମ୍ର ନଗରୀର ଜୟଦେବ ଭବନ ଲୋକନୃତ୍ୟ ଓ ଭଂଜ ସାହିତ୍ୟ ଆଲୋଚନାରେ ମୁଖରିତ ହୋଇ ଉଠୁଥିଲା ।

ମଧୁର ଝଙ୍କାର କଳାକାରବୃନ୍ଦଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପରିବେଶିତ ଭଂଜ ସଂଗୀତ ଓ ଓଡିଆ ସଂଗୀତ ବିଚିତ୍ରା ଦର୍ଶକମାନଙ୍କୁ ବିମୁଗ୍ଧ କରିେଇଥିଲା ।

ଆଜି ମଧୁର ଝଙ୍କାର ଅନୁଷ୍ଠାନର ଦଶମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଅନଷ୍ଠାନର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଜୟନ୍ତୀ ପଢିଆରୀଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି ।

ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ଅବସର ପ୍ରାପ୍ତ ଆଇ.ଏ.ଏସ୍ ସୁଦର୍ଶନ ନାୟକ, ଗାଳ୍ପିକା ପାରମିତା ଶତପଥୀ,କୌସ୍ତୁଭ ଗ୍ରୁଫର ଚେୟାରମ୍ୟାନ ପ୍ରଭାତ ରଂଜନ ମଲ୍ଲିକ,କବୀ ଡ.ସୁଷମା ମିଶ୍ର,ଯୁବ ଉଦ୍ୟୋଗବିତ୍ ସାରଥି ସ୍ୱାଇଁ ,କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ସସ୍ମିତା ଦାଶ,ଲୋକନୃତ୍ୟ ଶିଳ୍ପୀ ଶଙ୍କର ସାହୁ, ଓଡିଶା ସଂଗୀତ ନାଟକ ଏକାଡେମୀ ସଦସ୍ୟ ଗଣେଶ୍ୱର ସାହୁ,ଅଖିଳ ଭାରତ ଓଡିଆ ସାହିତ୍ୟ ପରିଷର ମହାସଚିବ ଡ.ଗଙ୍ଗାଧର ନାୟକ,ଆନ୍ତଜାତୀୟ ଓଡିଶା ନୃତ୍ୟଶିଳ୍ପୀ ଗୁରୁ ଜ୍ୟୋତି ରାଉତ୍ ଆଦି ସାରସ୍ୱତ ଓ ସାଧକମାନଙ୍କୁ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ବଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଅନୁଷ୍ଠାନର ତୈ୍ରମାସିକ ସାହିତ୍ୟ ସଂସ୍କୃତି ପତ୍ରିକା ମଧୁର ଭାରତୀ ଏହି ଅବସରରେ ଉନ୍ମୋଚିତ ହୋଇଥିଲା ।

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.