ମୁଖ୍ୟ ଖବର

ଅପ୍ରେଲ ୧ରୁ ଓପିଏଲ୍ ଦ୍ଵିତୀୟ ସଂସ୍କରଣ

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍ ସମ୍ବାଦଦାତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ଅକ୍ଟୋବର ୧୭(ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍) ଆସନ୍ତା ୨୦୧୨ ଅପ୍ରେଲ ୧ରୁ ଓଡ଼ିଶା କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ପକ୍ଷରୁ ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍(ଓପିଏଲ୍)ରଦ୍ୱିତୀୟ ସଂସ୍କରଣ ଆରମ୍ଭ ହେବ ।

ଏହି ମ୍ୟାଚ ୧ରୁ ୨୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ଅପ୍ରେଲ ୧ରେ ଉ୍ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବ, ୨ରେ ଉ୍ଦଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚ ଏବଂ ୨୨ରେ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ବୋଲି ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଓପିଏଲ୍ ପରିଚାଳନା ପରିଷ ବୈଠକରେ କୁହାଯାଇଛି ।

ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ପ୍ରଥମ ସଂସ୍କରଣରେ ୧୦ଟି ଳ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ବେଳେ ଆଗାମୀ ସଂସ୍କରଣରେ ୧୨ଟି ଳ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ । ଆଉଦୁଇଟି ନୂତନ ଦଳ ପାଇଁ ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ।

ଏଥିାଇଁ ନଭେମ୍ବର ୧୫ରୁ ଡିସେମ୍ବର ୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆବେଦନ ପତ୍ର ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ପାରିବ । ଡିସେମ୍ବର ୫ରେ ଏହି ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ।

ଓପିଏଲ୍-୨ର ୧୨ଟି ଳ ନିମନ୍ତେ ଖେଳାଳି ନିଲାମ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଡିସେମ୍ବର ୧୫ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଓପିଏଲ୍ର ପ୍ରଥମ ସଂସ୍କରଣରେ ଦଳ ଗୁଡ଼ିକ ଖେଳାଳି କିଣିବା ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ନିମୟ ରହିଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି । ଦଳ ଗୁଡ଼ିକ ଏବେ ଖେଳାଳି କିଣିବା ପାଇଁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିପାରିବେ ।

ଏହାବ୍ୟତୀତ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ବିଜେତାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉଥିବା ପୁରସ୍କାର ରାଶି ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି । ପୂର୍ବରୁ ଚାମ୍ପିୟନ୍ ଟିମ୍କୁ ୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ଦିଆଯାଉଥିବା ବେଳେ ଆଗାମୀ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଏହା ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି ।

ଓଡ଼ିଶା ଡ଼ଟ୍ କମ୍

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.