ଓଡିଶା ନ୍ୟୁଜ/ Odisha News
ଓଡିଶା ଖବରରାଜନୀତି

ବିଜେଡି ଓ ମାଓବାଦୀଙ୍କର ରହିଛି ଭିତିରି ସଂପର୍କ-ପ୍ୟାରୀ

ଓଡିଶା ଡଟ୍ କମ୍ ସମ୍ବାଦଦାତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,ଡିସେମ୍ବର ୧୪(ଓଡିଶା ଡଟ୍ କମ୍)-ଆସନ୍ତା ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜେପି ସହ ବିଜେଡି ମେଣ୍ଟ କରିପାରେ । ସେହି ଆଶାନେଇ ବିଜେଡି ଏଫ୍ଡିଆ ବିରୋଧରେ ଭୋଟ ଦେଇଛି ବୋଲି ଓଡିଶା ଜନମୋର୍ଚ୍ଚାର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ୟାରୀମୋହନ ମହାପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସଭାରେ ସ୍ୱାଧୀନ ସଭ୍ୟଭାବେ ରହିପାରିବେ ବୋଲି ସୁପ୍ରୀମକୋର୍ଟ ଯେଉଁ ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟରେ ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତିଷ୍ଠାରେ ତାହା ପ୍ରଥମ ସୋପାନ ଏବଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ସଂଘର ପ୍ରଥମ ପତନ ।

ଏହାପରେ ଯଦି ନବୀନଙ୍କର ସାମାନ୍ୟ ଆତ୍ମସମ୍ନାନ ଥାଏ ତାହାହେଲେ ସେ ଇସ୍ତପା ଦେଇ ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ପ୍ୟାରୀ କହିଛନ୍ତି । ପ୍ୟାରୀ କହିଛନ୍ତି ମାଓବାଦୀଙ୍କ ସହ ସରକାରଙ୍କ ଭିତିରି ସଂପର୍କ ରହିଛି । ଆଇଏଏସ୍ ଭିନିଲ କ୍ରୀଷ୍ଣା ଓ ବିଧାୟକ ଝିନ୍ନ ହିକାକାଙ୍କ ମୁକ୍ତିପାଇଁ ସରକାର ମାଓବାଦୀଙ୍କୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ବର୍ତମାନର ଡିଜିପି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହାତବାରିସି ସାଜିଛନ୍ତି । ଦଣ୍ଡପାଣି ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପୁଅ ସଂଗ୍ରାମକୁ ଗିରଫ କରାଯିବା ପଛରେ ଜନମୋର୍ଚ୍ଚାରେ ଯୋଗଦେବାଏକମାତ୍ର କାରଣ । ଯଦି ସରକାର ଭାବୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କର ନକସଲଙ୍କ ସହିତ ସଂପର୍କ ଅଛି ତାହାର ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ କରାଯାଉ ।

ସରକାରୀ ଦଳର ମୁଖ୍ୟ ସଚେତକ ପ୍ରଭାତ ତ୍ରିପାଠୀ କହିଛନ୍ତି ପ୍ୟାରୀ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ରହିବା ପାଇଁ ଏସବୁ କହୁଛନ୍ତି । ଡିଜିପି କାହାର ହାତବାରିସ ହୋଇ କାମ କରୁନାହାଁନ୍ତି । ପ୍ୟାରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗରେ କୌଣସି ସତ୍ୟତା ନାହିଁ । ଏହା ଏକ ଜଙ୍ଗଲି ଅଭିଯୋଗ ।

ଓଡିଶା ଡଟ୍ କମ୍

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.