ସଭା ସମିତି

ଆରମ୍ଭ ହେଲା କଳିଙ୍ଗ ଟିଭି

ଭୁବନେଶ୍ଵର, ଏପ୍ରିଲ ୧୮ (ଓଡିଶା ଡଟ କମ) ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଚବିଶ ଘଣ୍ଟିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ ଟେଲିଭିଜନ ଚ୍ୟାନେଲ୍ କଳିଙ୍ଗ ଟିଭି ର ଉଦଘାଟନ ହୋଇଯାଇଛି ,ଯାହାର ଟ୍ୟାଗ୍ ଲାଇନ୍ ରହିଛି ” କଳିଙ୍ଗ ଟିଭି ‘କହେ ଠିକ ..ଦେଖାଏ ଠିକ..’ ।

ବିଶିଷ୍ଟ ସ୍ଵେଚ୍ଛାସେବୀ ତଥା କିଟ ଓ କିସ ସ୍ଥାପନ କରି ଦେଶ ବିଦେଶରେ ନିଜର ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସ୍ତୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ଅଚ୍ୟୁତ ସାମନ୍ତଙ୍କ ଏହା ଆଉ ଏକ ନୂଆ ପ୍ରକଳ୍ପ ।

kalinga tvଚ୍ୟାନେଲର ଲୋକାର୍ପଣ କରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଥିଲେ “ଓଡିଶାରେ ଗଣ ମାଧ୍ୟମର ବ୍ୟାପକ ବିକାଶ ଘଟିଛି । ବହୁ ସଂଖ୍ୟ।ରେ ଖବର କାଗଜ ଓ ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲ୍ର ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରସାରିତ ହେଉଥିବା ଏହା ପ୍ରମାଣିତ କରୁଛି । ଗଣମାଧ୍ୟମ ଯୋଗୁ ଦେଶବାସୀଙ୍କ ନିକଟରେ ସରକାର ସେବା ପହଞ୍ଚାଇ ପାରୁଛନ୍ତି । ଗଣମାଧ୍ୟମର ପ୍ରସାର ଗଣତନ୍ତ୍ର ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ।

ସେ କଳିଙ୍ଗ ଟିଭି ର ସଫଳତା କାମନା କରିଥିଲେ ଓ କହିଥିଲେ ଏହି ଚ୍ୟାନେଲ ରାଜ୍ୟର କଳା ସଂସ୍କୃତି ଓ ଲୋକଙ୍କ ସମସ୍ୟା ଏବଂ ବିକାଶମୂଳକ କାମପ୍ରତି ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ଦେଇ ତାର ଦାୟିତ୍ୱ ନିଶ୍ଚିତ ପୂରଣ କରିବ ।

ଏଥିରେ ସମ୍ମାନୀୟ ଅତିଥି ଭାବେ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ଏବଂ ସୂଚନା ଲୋକସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅତନୁ ସବ୍ୟସାଚୀ ନାୟକ ଯୋଗଦେଇ ଚ୍ୟାନେଲ ର ୱେବସାଇଟ୍ କୁ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ। ନିଜର ଅଭିଭାଷଣରେ କହିଥିଲେ ଯେ ,ତାଙ୍କର ଏହି ଚ୍ୟାନେଲ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ନିର୍ଭୁଲ ଓ ନିରପେକ୍ଷ ଖବର ପହଞ୍ଚାଇବ ।

ଭୁବନେଶ୍ଵର ଏମପି ପ୍ରସନ୍ନ କୁମାର ପାଟ୍ଟଶାଣୀ ନିଜ ବକ୍ତବ୍ୟ ରେ କହିଥିଲେ,’କଳିଙ୍ଗ ନାମରେ ଓ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ନବକଳେବର ବର୍ଷ ରେ ଏହା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବାରୁ ଏହାକେବେ ବିଫଳ ହେବ ନାହି, ନିଶ୍ଚିତ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବା ଯିବ ଓ ସଭିଙ୍କ ପ୍ରିୟ ହୋଇପାରିବ।

ଅନ୍ୟତମ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଭୁବନେଶ୍ଵର ଉତ୍ତର ବିଧାୟକ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ ମିଶ୍ର, ତାଙ୍କ ବକ୍ତବ୍ୟ ରେ କହିଥିଲେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ହେଉଛି ଗଣତନ୍ତ୍ର ର ଏକ ସୁଦୃଢ ସ୍ତମ୍ଭ । ଅଚ୍ୟୁତ ସାମନ୍ତ ଜଣେ ଦୂରଦ୍ରଷ୍ଠା ବ୍ୟକ୍ତି ଅଟନ୍ତି, ତେଣୁ ତାଙ୍କର ଏହି କଳିଙ୍ଗ ଟିଭି ନିଶ୍ଚିତ ଲୋକ ପ୍ରିୟ ହେବ।

କଳିଙ୍ଗ ଟିଭିର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଅଚ୍ୟୁତ ସାମନ୍ତ, ନିଜର ଅଭିଭାଷଣରେ କହିଥିଲେ ଯେ ,ତାଙ୍କର ଏହି ଚ୍ୟାନେଲ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ସକାରାତ୍ମକ ନିର୍ଭୁଲ ଓ ନିରପେକ୍ଷ ଖବର ପହଞ୍ଚାଇବ । କଳିଙ୍ଗ ଟିଭିର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦେଶକ ହିମାଂଶୁ ଶେଖର ଖଟୁଆ ଶେଷରେ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ ।

ଓଡିଶା ଡଟ କମ

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.