ଓଡିଶା ନ୍ୟୁଜ/ Odisha News
ସଭା ସମିତି

ଇ-ଟିଭି ନିଉଜ (ଓଡିଆ) ର ଲୋକାର୍ପଣ

ଓଡିଶା ଡଟ କମ ସଂବାଦ ଦାତା

ଭୁବନେଶ୍ଵର, ମଇ ୪ (ଓଡିଶା ଡଟ କମ) ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ସୋମବାର ଇ ଟିଭି ନିଉଜ (ଓଡିଆ)ର ଲୋକାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି । ନଅଟି ଭିନ୍ନଭିନ୍ନ ଆଞ୍ଚଳିକ ଭାଷାରେ ପ୍ରସାରଣ କରୁଥିବା ନେଟୱର୍କ ୧୮ ଗ୍ରୁପ ଦ୍ଵାରା ପରିଚାଳିତ ଈଟିଭି ନ୍ୟୁଜ୍ ନେଟୱାର୍କର ଆଞ୍ଚଳିକ ଭଷାରେ ଏହା ଦଶମ ଚ୍ୟାନେଲ ।

DSC_5448ଚ୍ୟାନେଲର ଉଦଘାଟନ କରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ସମଗ୍ର ଓଡିଶା ପବିତ୍ର ନବେକଳେବରର ଭାବାବେଗରେ ବେଶ୍ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଆସୁଥିବା ବେଳେ ଓଡିଆ ନ୍ୟୁଜ୍ ଜଗତରେ ଈଟିଭି ନ୍ୟୁ୍ଜ ନେଟ ୱାର୍କର ପୁନର୍ବାର ପ୍ରସାରଣ ଉସବକୁ ଆହୁରି ଆହ୍ଳାଦିତ କରିବ ବୋଲି ମୋର ବିଶ୍ୱାସ ।

ଏହି ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ ଈଟିଭି ନ୍ୟୁଜ୍ ଓଡିଆ ଚ୍ୟାନେଲ୍ ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟର ଉନ୍ନତି ଦିଗରେ ଅଗ୍ରସର ହେବା ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କ ହିତସାଧନ କରିବାରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବ ବୋଲି ସେ ଆଶାପୋଷଣ କରିଥିଲେ । ଏହି ଅବସରରେ ସେ ଏହି ସର୍ବବୃହତ୍ ନ୍ୟୁଜ୍ ନେଟୱର୍କର ସଫଳତା ନିମନ୍ତେ ଶୁଭକାମନା ଜଣାଇଥିଲେ ।

କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ନିଜ ବକ୍ତବ୍ୟରେ ଇ- ଟିଭି ନେଟୱର୍କ ଓଡିଆ ରେ ଚ୍ୟାନେଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବାରୁ କମ୍ପାନୀର ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ।ଓଡିଆ ଶାସ୍ତ୍ରୀୟ ଭାଷାକୁ ସମ୍ମାନ ଜଣାଇ ଏହି ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ ନ୍ୟୁ୍ଜ୍ ଚ୍ୟାନେଲକୁ ପୁନର୍ବାର ପ୍ରସାରଣ କରିବାର ପ୍ରୟାସ ନିମନ୍ତେ ଈଟିଭି ନ୍ୟୁ୍ଜ୍ ନେଟୱର୍କର ଭୂୟସୀ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ।

ପ୍ରଧାନ କହିଥିଲେ ଯେ, ଆଞ୍ଚଳିକ ଟେଲିଭିଜନ ସାମ୍ବାଦିକତା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଈଟିଭିର ଏହି ନୂଆ ଚ୍ୟାନେଲଟି ଗୁଣବତ୍ତାର ଏକ ମାଇଲଖୁଣ୍ଟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବ । ଈଟିଭି ନ୍ୟୁଜ୍ ଓଡିଆର ଶୁଭାରମ୍ଭ ତଥା ଏହାର ଯାତ୍ରା ବେଶ୍ ସଫଳ ଏବଂ ଦୀର୍ଘସ୍ଥାୟୀ ହେବ ବୋଲି ସେ ନିଜର ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ ।

ଏହି ଅବସରରେ ଈଟିଭି ନ୍ୟୁଜ୍ ନେଟୱର୍କର ମୁଖ୍ୟ ଶ୍ରୀ ଜଗଦୀଶ୍ ଚନ୍ଦ୍ର କହିଥିଲେ ଯେ ଓଡିଶାକୁ ବିକାଶ ପଥରେ ଅଗ୍ରସର କରାଇବା ନିମନ୍ତେ ଈଟିଭି ନ୍ୟୁଜ୍ ଓଡିଆ ଏହାର ସମସ୍ତ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରଖିବ । ନିର୍ଭୀକ ଓ ନିରପେକ୍ଷ ଭାବେ ନିର୍ଭୁଲ ଖବର ପ୍ରସାରଣ କରିବା ନିମନ୍ତେ ଈଟିଭି ନ୍ୟୁଜ ଓଡିଆ ଟିମ ସର୍ବଦା ପ୍ରସ୍ତୁତ ।

ଈଟିଭି ଏକମାତ୍ର ନ୍ୟୁଜ ନେଟୱାର୍କ ଯାହା କି ପ୍ରାକୃତିକ ଦୁର୍ବିପାକ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଦୁର୍ଘଟଣା ତଥା ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ସାରା ଦିନର ପ୍ରତ୍ୟେକଟି ଖବର ପ୍ରସାରଣ କରିବା ନିମନ୍ତେ ରାଜ୍ୟର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ସଂବାଦଦାତା ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇଛି ।

ଈଟିଭି ନ୍ୟୁଜ ଓଡିଆ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାକୁ ପ୍ରଶାସନ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ରାଜ୍ୟର ସର୍ବାଙ୍ଗୀନ ଉନ୍ନତି ନିମନ୍ତେ ସର୍ବଦା ଚେଷ୍ଟିତ ରହିବ ବୋଲି ଶ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ର ନିଜର ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ ।

ଭୁବନେଶ୍ୱର ଲୋକସଭା ସାଂସଦ ଡଃ ପ୍ରସନ୍ନ କୁମାର ପାଟ୍ଟଶାଣୀ ଚ୍ୟାନେଲର ସଫଳତା କାମନା କରିଥିଲେ । ଉତ୍ସବ ଶେଷରେ ଈଟିଭି ନ୍ୟୁଜ୍ ଓଡିଆ ଚ୍ୟାନେଲର ସମ୍ପାଦକ ଶ୍ରୀ ନୀଳାମ୍ବର ରଥ ଧନ୍ୟବାଦ ପ୍ରଦାନ କରିବା ସହ ଓଡିଶାର ଘରେ ଘରେ ପରିଚିତ ଈଟିଭି ନାଁକୁ ପୁଣି ଥରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ କରାଇବା ପାଇଁ ଈଟିଭି ନ୍ୟୁଜ୍ ଓଡିଆ ଟିମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ନେଟୱର୍କ ୧୮ ଗ୍ରୁପର ଅଂଶ ଭାବେ ଭାରତର ସର୍ବବୃହତ ନ୍ୟୁଜ୍ ନେଟୱର୍କ ପକ୍ଷରୁ ସମଗ୍ର ଭାରତରେ ୧୦ଟି ଆଞ୍ଚଳିକ ନ୍ୟୁଜ ଚ୍ୟାନେଲ ପ୍ରସାରିତ ହେଉଛି ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଈଟିଭି ଉର୍ଦ୍ଧୁ, ଈଟିଭି ନ୍ୟୁଜ ବାଂଲା, ଈଟିଭି ନ୍ୟୁଜ କନ୍ନଡ, ଈଟିଭି ନ୍ୟୁଜ ଗୁଜରାଟୀ, ଈଟିଭି ବିହାର ଝାଡଖଣ୍ଡ, ଈଟିଭି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଛତିଶଗଡ, ଈଟିଭି ରାଜସ୍ଥାନ, ଈଟିଭି ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ, ଈଟିଭି ହରିୟାଣା ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ଭଳି ଆଞ୍ଚଳିକ ଭାଷାରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟିଆ ନ୍ୟୁଜ ଚ୍ୟାନେଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଖବର ପ୍ରସାରିତ ହେଉଅଛି ।

ଓଡିଶା ଡଟ କମ

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.